Право на соціальний захист гарантує Конституція України

Відповідно до ст. 46 Основного Закону громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

На сьогоднішній день "пенсійне питання" є найактуальнішою темою серед населення України.

Тож одним з пріоритетів у роботі управління  Пенсійного фонду України в Малинському районі є  забезпечення своєчасного  та безперебійного фінансування й виплати пенсій та грошової допомоги, що  потребує стабільного наповнення бюджету.

Однак, не всі роботодавці добросовісно дотримуються чітко встановленого законом порядку та строків сплати загальнообов’язкових платежів, цим самим не усвідомлюють те, що недоотримані Пенсійним фондом кошти, могли б бути спрямовані на фінансування пенсій та грошової допомоги тим, хто її потребує.

Робота управління спрямована, перш за все, на  зменшення і остаточного погашення заборгованості платників фонду.  Одним з напрямків відповідної роботи є стягнення заборгованості через органи Державної виконавчої служби.

Проте, взаємодія з органами ДВС не завжди дає очікувані результати. Наприклад, перепоною у своєчасному стягненні заборгованості, є відсутність боржника за адресою, вказаною у виконавчому документі, відсутність у боржника майна, на яке можливо звернути стягнення.

Саме тому, питання проведення невідкладних заходів та посилення контролю за погашенням заборгованості по обов’язкових платежах до Пенсійного фонду України має бути пріоритетним не лише для органів Пенсійного фонду України, а й для підприємств та підприємців, які мають заборгованість до Пенсійного фонду, адже наявність боргів спричиняє втрату страхового стажу людьми, які працюють на таких підприємствах, що  відіграватиме в майбутньому важливу роль при призначенні пенсії та є прямим порушенням конституційних прав громадян і принципів їхнього соціального захисту.

Слід зазначити, що управлінням постійно здійснюється сприяння державній виконавчій службі у забезпеченні фактичного виконання рішень суду шляхом  виділення транспортного засобу та участі спеціалістів при здійсненні опису майна боржників, надання ДВС інформації про відкриття відповідними боржниками нових розрахункових рахунків, а також будь-якої іншої інформації, наявної в управлінні. З початку року  здійснено 22 таких  спільних виїзди та в результаті мобілізовано коштів в рахунок  погашення  боргу на загальну суму  143,0 тис.грн.