Про спільні дії у протистоянні крадіжкам лісу

Проблема вчинення самовільних рубок лісу набула особливої актуальності та резонансу. Адже вже і нинішній рік ознаменувався задокументованими фактами незаконних порубок деревини у місцевих лісах.

Саме це питання стало центром уваги учасників наради, що відбулася у малій залі  райдержадміністрації, за участі  керівника Коростишівської місцевої прокуратури Сергія Зубака, його заступника Тараса Пургіна, голови Малинської райдержадміністрації Юрія Рудченка, голови районної ради Михайла Левковця, начальника Малинського відділення поліції  Михайла Старовойта, в.о. начальника Малиського МРВ СБУ Олександра Кравченка, директора ДП «Малинський лісгосп АПК»  Володимира Антонюка, представників державного підприємства "Малинське лісове господарство",  активістів громадських організацій та сільських голів.

Як зазначають лісівники, незаконні рубки – одне з болючих питань  лісової галузі не тільки нашого району, а й держави в цілому.  А тому й боротьба з «чорними лісорубами» має мати державну підтримку в першу чергу  - в законодавчому полі, яке вже давно потребує вдосконалення. Це, насамперед, система штрафів, розширення повноважень лісової охорони тощо. У свою чергу, аби уникнути непорозумінь,   лісові підприємства, що діють в районі, готові інформувати жителів району про заплановані  рубки деревини у місцевих друкованих та електронних ЗМІ.

Учасники обговорення акцентували на тому, що для ефективної протидії такому явищу, як незаконні рубки  в лісах Малинщини, необхідно активізувати взаємодію влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та  громадськості.

Берегти ліс – це обов’язок кожного з нас. А тому просимо, громадян не залишатись байдужими у питанні збереженні лісу від незаконних рубок дерев та повідомляти правоохоронні органи про всі відомі факти такої рубки дерев та про осіб, що її вчинили.

Варто пам’ятати, що природні ресурси – для всіх, а не для обраних.