Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Щодо виплати грошової компенсації колишнім радянським військовополоненим

 Посольство ФРН в Україні поінформувало МЗС України  про виплати грошової допомоги радянським  військовослужбовцям, які перебували у полоні в роки Другої світової війни.

 Німецький Бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у військовій неволі як військовополонені. Можуть отримати одноразову  виплату у розмірі 2500 євро. На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

 На інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань (BADV) розміщено формуляр заяви німецькою, англійською, російською мовами та подальша інформація: (http://www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html).

 Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по вьому світу приймають згадані заяви і перепроводжують їх далі.

 Термін подання заяв закінчується 30 вересня 2017 року.