Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

15 лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

 Щорічно, 15 лютого, згідно Указу Президента України від 11.02.2004 № 180/2004 «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» Україна вшановує воїнів-інтернаціоналістів.

 Саме 15 лютого, вже далекого від нас 1989 року було офіційно завершено виведення військових частин колишнього СРСР з охопленої бойовими діями території Афганістану. Понад 160 тисяч українців пройшли дорогою цієї війни, більше 3 тисяч додому так і не повернулись, ще понад 8 тисяч отримали поранення!

 Для всіх, хто пройшов через горнило афганської війни, незаживаюча рана Афганістану – назавжди в їхній пам’яті. Для когось, можливо, ті події – вже історія, а для когось – біль, сторінки біографії, сторінки життя, яких не зітреш і не вирвеш.

 Воїни-інтернаціоналісти – це покоління мужніх, відданих країні та обов’язку, чоловіків!

 Сьогодні усіх героїв, які віддали своє життя, відстоюючи честь інших держав, вшанували хвилиною мовчання  та покладанням квітів  до пам’ятника воїнам інтернаціоналістам у міському парку культури та відпочинку.


 Ось уже рік на сході нашої країни проходить антитерористична операція, яка насправді є, як і 28 років тому в Афганістані, неоголошеною війною.

 Знаменна дата -  день виведення радянських військ з Афганістану -  збігається з одним з найбільших християнських свят – Стрітенням Господнім. В цей день, молімося за душі полеглих солдатів в Афганістані, за теперішніх захисників Батьківщини!