Про ситуацію на ринку праці Малинщини у січні 2017 року

Упродовж січня 2017 року послугами служби зайнятості щодо сприяння у працевлаштуванні  скористались 539 незайнятих жителів м.Малина і Малинського району та  168 зайнятих громадян отримали консультаційні та інформаційні послуги. З них статус зареєстрованого безробітного  у січні отримали 70 осіб. Кількість отримувачів матеріального забезпечення становила 362 особи, середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю у січні склав 2235 грн.

Станом на 01.02.2017 року кількість зареєстрованих безробітних становила 485 осіб. Серед безробітних:  39% сільське населення, 48% становили  жінки,  41% молодь у віці до 35 років, кожна третя особа не здатна на рівні конкурувати на ринку праці.

Протягом січня в Малинському МЦЗ було зареєстровано всього 176 вакансій, 74  особи  працевлаштовані, навантаження на одне робоче місце в середньому складало 6 осіб. Середня тривалість пошуку роботи склала 189 календарних дні.

Ситуація на ринку праці характеризується постійним попитом на професіоналів та фахівців (13 %), кваліфікованих робітників з інструментом (21%), працівників сфери торгівлі і послуг (23%) та робітників з обслуговування, експлуатації, контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (18%).

Служба зайнятості не створює робочі місця, а здійснюється надання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом, інформування роботодавців про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в ЦЗ, надання компенсацій роботодавцям за створення нових робочих місць, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців, сприяння у проведенні роботодавцями співбесід та зустрічей із кандидатами на вільні робочі місця, інформування та консультування роботодавців особистими консультантами.