Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?

 Безоплатна вторинна правова допомога (далі БВПД)– це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді, за рахунок коштів Державного бюджету України.

 ХТО МАЄ ПРАВО НА БВПД?

 - малозабезпечені особи, якщо їхній середньо місячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму;

 - Інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;

 - діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

 - внутрішньо переміщені особи;

 - затримані особи;

 - ветерани війни, учасники АТО.

 Вичерпний перелік осіб, які мають право на БВПД наведенні у статтях 13, 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

 ЯК ШВИДКО ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ПРИЗНАЧИТЬ АДВОКАТА?

 Упродовж 10-ти днів з дати звернення особи з усіма необхідними документами центр правової допомоги повинен прийняти рішення про призначення адвоката, який вестиме справу або надати обґрунтовану відмову у наданні БВПД.

 Якщо справу можна вирішити без звернення до суду, бюро  правової допомоги безоплатно проконсультує особу, яка звернулася по допомогу.

 КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ БВПД  У МАЛИНІ?

 Малинське бюро правової допомоги – Житомирська обл., м. Малин, вул. Лисенка, 19. тел. (04133) 9-74-20

 ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО БЮРО (ЦЕНТРУ) ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ?

 Зателефонувати до найближчого бюро (центру) правової допомоги або на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 Проконсультуватися з фахівцями бюро (центру) правової допомоги щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів, які треба взяти із собою для попередньої безоплатної консультації.

 Скласти письмове звернення про надання БВПД, завітавши до бюро (центру) правової допомоги. За потреби звернення допоможе скласти працівник бюро (центру).

 Подати документи разом із зверненням для підтвердження приналежності до однієї з визначених ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» категорій осіб.