Туберкульоз – виклик суспільству

З 22 лютого по 24 березня 2017 року в районі проходив місячник боротьби з туберкульозом. Згідно плану заходів щодо організації та проведення місячника, за сприяння районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, лікарями були проведені відеолекторії та години спілкування у навчальних закладах району, а саме: на базі  Луківської  ЗОШ I-III , Пиріжківської ЗОШ НВК «Школа –сад» I-III, Скуратівської ЗОШ I - III, Ксаверівської ЗОШ НВК «Школа –сад» I-II.

Метою даних зустрічей  було поінформувати учнів про епідемію туберкульозу, шляхи зараження, симптоми захворювання, діагностику та лікування.

Про туберкульоз говорили з дітьми та підлітками „групи ризику” лікар-онколог Матвієнко І.М.,  та лікар-фтізіатр Ляхович Н.Ф., зазначивши про те, що  показники захворюваності на цю хворобу збільшуються з кожним днем. Послаблення імунітету, недостатнє харчування, підвищення нервового стану, велика навантаженість - все це є відмінним середовищем для того, щоб інфекція прижилася і почала прогресувати. Адже не випадково туберкульоз віднесено до соціальних хвороб.

У ході проведення заходів   розповсюджено інформативну  друковану продукцію під назвою «Вбережи себе від туберкульозу».

Туберкульоз - це одна з тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікувати!