Сумна дата – 26 квітня 1986 року

Сьогодні виповнюється 31 рік, як відбулася наймасштабніша техногенна катастрофа за весь час використання атомної енергетики - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Рівно стільки років  ми несемо в  серцях і душах біль, завданий нищівною катастрофою, яка розділила нашу новітню історію на «до» і «після» Чорнобиля.

Цьогоріч знову пролунають поминальні дзвони, які ось уже 31 рік стукають у наші серця, змушують повернутись пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов'язані можливістю жити і ростити дітей та онуків.

Щороку, 26 квітня, збираємося разом і покладаємо квіти до пам’ятного знаку чорнобильцям, аби віддати данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.

Понад 500 осіб з  Малинщини брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

На  превеликий жаль, 35  жителів нашого району – учасників ліквідації Чорнобильської аварії – вже немає серед нас.

З нагоди пам’ятної дати керівники району відвідали учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які проживають на території  Федорівської сільської і Гранітненської селищної рад, та вручили їм матеріальну допомогу.

Лише пам'ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на «атомний вівтар» своє здоров'я та життя.