Механізм перерахунку пенсій з 1 травня поточного року

За інформацією Коростенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з 1 травня поточного року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 підвищено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність до 1312 гривень.

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму здійснено перерахунок пенсій.

Так, збільшені наступні види виплат:

- мінімальні розміри пенсій та доплата за понаднормовий стаж,

- мінімальні пенсійні виплати,

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни,

- підвищення ветеранам війни та членам їх сімей,

- підвищення жертвам нацистських переслідувань,

- пенсії за особливі заслуги перед Україною

- надбавка донорам.

Перерахунок проведено в автоматичному режимі, що не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.

Розмір підвищення у кожного індивідуальний, однак середній розмір підвищення становить 65,18 грн..

Виплата пенсій у нових розмірах забезпечена фінансовими ресурсами та буде здійснюватися з 4–го числа відповідно до встановлених дат виплати з урахуванням святкових та вихідних днів.

У травні 2017 року   святкові дні - 1,2,9 травня, вихідні дні - 6,7,8 травня. У ці дні підприємства поштового зв’язку та банки не працюють. Якщо дата виплати пенсії припадає на вихідний або святковий день, то пенсіонери, які отримують пенсії через:

поштові відділення – отримають пенсії у перший робочий день після вихідного (святкового) дня;

банки - в банкоматах відповідно до встановлених графіків виплат.