15 травня – Міжнародний день сім’ї

Міжнародний день сім'ї встановлено Генеральною Асамблеєю ООН 1993 року. Його мета - підтримати сім'ю, яка завжди була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, показником стабільності й розвитку.

З нагоди свята у районі відбулися тематичні заходи, які дали можливість виокремити певне коло питань, що можуть видатися надзвичайно актуальними для родин.

Малинським районним центром для сім’ї, дітей та молоді організовано та проведено тематичну програму: «Навіщо й клад, коли в сім’ї лад» для сімей учасників АТО. Свято проведено в найвіддаленішому куточку Малинського району - у Морозівці, що стало справжньою подією для жителів сільської ради.

У конкурсно-розважальній програмі сім’ї вчорашніх воїнів із задоволенням готували і коштували улюблені страви, надавали медичну допомогу, адресували мамам ласкаві слова, приймали участь у рольових іграх, що визначають сімейні взаємовідносини батьків та дітей. Дуже цікавим видалося представлення родин-учасників програми.

До проведення сімейного свята активно долучилися вчителі та учні місцевої школи, які підготували вірші, пісні та гуморески. З нагоди свята – Міжнародного дня сім’ї, до великої родини Морозівської територіальної громади із вітальним словом звернулися директор районного центру для сім’ї, дітей та молоді Гангалюк Л.І. та Морозівський сільський голова Корбут Я.А., які також відзначили подарунками активних учасників тематичної програми - сім’ї Лапшиних та Недашківських.

Пишний коровай, яким пригостилися присутні у залі, увінчав завершення свята.

У рамках заходів до відзначення Міжнародного Дня сім’ї в Україні фахівцем Малинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками Малинського районного відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції проведено годину спілкування з елементами тренінгу на тему: «Сім'я – це простір без насильства».

У заході взяли участь особи молодого віку, засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, котрі перебувають на обліку в органі пробації.

Мета заходу – попередження насильства в сім’ях, профілактика та запобігання жорстокому поводженню з дітьми; усвідомлення відповідальності батьків за виховання дітей, недопущення повторних злочинів.

У кожного з учасників була змога висловити свою думку та взяти активну участь в обговоренні питання щодо уникнення можливості протиріч та збереження сім’ї. У ході заходу проведено тестування на визначення схильності до насильства та агресії, а також роздано інформаційні буклети та листівки профілактичного спрямування, виготовлені центром.