Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Малинський міський центр зайнятості інформує про ситуацію на ринку праці Малинщини у січні-червні 2017 р.

Послугами служби зайнятості у січні-червні 2017 року скористалися 1366 незайнятих осіб, в т.ч. 954 безробітних (2016 рік - 1072), з них 363 мешканці сільської місцевості.

Станом на 01 липня на обліку в центрі зайнятості перебувало 543 (2016 р. -587) безробітних громадян Малинщини, з них 237 осіб не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Серед безробітних: понад 50% жінки, 41% осіб – молодь у віці до 35 років, 39% - з неповною, базовою та повною вищою освітою, 53% осіб до звільнення займали робітничі місця, 34 % осіб – посади службовців.

За 1 півріччя за направленням служби зайнятості на підприємства, організації, установи відповідно до заявок про наявність вільних робочих місць працевлаштовано 437 (2016 р. -378) осіб з яких 114 жителі району, 26 осіб працевлаштовано на новостворені робочі місця з відшкодуванням єдиного соціального внеску роботодавцям.

За цей період проходили професійне навчання 60 осіб з числа безробітних.

Середня тривалість пошуку роботи (з моменту реєстрації у службі зайнятості до працевлаштування) склала 106 проти 95 календарних дні торік.

Служба зайнятості не створює робочі місця, а надає допомогу роботодавцям в їх укомплектуванні необхідними працівниками. До міського центру зайнятості протягом 1 півріччя поточного року надійшла інформація від 183 роботодавців про 636 (2016 р. – 595) вільних робочих місць. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість роботодавців, які співпрацювали з центром зайнятості з питання підбору персоналу, збільшилася на 5 %, кількість вакансій, заявлених роботодавцям для укомплектування державною службою зайнятості, збільшилася на 7 %.

Рівень укомплектування вакансій збільшився: становив 68,6 % проти 63,5 % у минулому році.

Відсоток роботодавців, чиї вакансії були укомплектовані за сприяння служби зайнятості становить 80,3 %.

Кількість вакансій на 1 липня становила - 108, у тому числі: для робітників – 75, для службовців – 15 та 18 – найпростіших професій.

На одне робоче місце претендували в середньому 2 безробітних, хоч навантаження не рівномірне і якщо в Малині на 1 вакансію 2 претенденти, то в районі співвідношення зареєстрованих безробітних, жителів сільської місцевості та вакансій, що подані роботодавцями району станом на 01.07.2017 року склало 9 осіб.

Якщо говорити про безробіття на селі, то слід зауважити, що із 103 населених пунктів району в 58 немає жодного роботодавця, а у 23 працюють тільки приватні підприємці в основному у сфері торгівлі, які не використовують найману працю, або наймають 1- 2 працівників.

Протягом січня – червня 2017 року в базі даних центру зайнятості тільки 37 роботодавцями із 175, які використовують найману працю та зареєстровані в Малинському районі, подавались вакансії, чисельність яких становила 196, з них 116 укомплектовано.

Не сприяє працевлаштуванню шукачів роботи також відсутність належного транспортного сполучення.

Слід відмітити, що тільки в червні поточного року центром зайнятості видано 94 направлення на працевлаштування, проте із направлених на роботу працевлаштувались лише 17. Чому? Це пояснюється декількома причинами: по-перше, з вищевикладеного відслідковується жіноче обличчя безробіття, а переважна більшість робочих місць передбачають значне фізичне навантаження, змінність і т.п., буцімто і без ознак дискримінації, але все ж із специфікою чоловічої руки. Є й інша причина: професійно-кваліфікаційний дисбаланс, в основному роботодавець запрошує висококваліфікованого працездатного робітника, а на обліку перебувають особи з освітою, досвідом і т.п. перенасиченим нашим ринком праці.

Існує ще одна проблема - заробітна плата в мінімальному розмірі не може задовольнити шукаючих роботу, насамперед чоловіків, а саме: в робочих місцях для них є потреба у більшості роботодавців. Проте більшість з них пропонують саме такий її розмір.

З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, у січні-червні 2017 року 35 осіб залучені до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Рівень залучення до таких робіт становив 3,7 %, що на 0,9 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. До співпраці долучилися Малинівська, Пиріжківська, Головківська, Скуратівська, Морозівська, Дібрівська сільські ради. Фінансування даних робіт здійснювалося пропорційно рівними частинами за рахунок коштів бюджету сільських рад та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Таким чином, активними програмами сприяння зайнятості населення у січні-червні 2017 року було охоплено 163 безробітних громадян проти 149 у минулому році.

Рівень охоплення активними заходами становив 44,9 %, що на 3,6 % більше, ніж рік тому.

За 6 місяців 2017 року було виплачено 5254.2 тис.грн. допомоги по безробіттю 740 безробітним, середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю у червні становив 1508 грн.

Для стимулювання безробітних до активного пошуку роботи  використовуються різні форми. Корисними з цієї точки зору є семінари з техніки пошуку роботи ( в І півріччі 2017 р. проведено 66, в них взяли участь 396 осіб, з яких 58 - працевлаштовані, 15 скеровані на профнавчання).

Загалом протягом січня-червня 2017 року різним категоріям населення надано 4786 профорієнтаційних послуг.