Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Бережіться сонячного і теплового удару!

Наслідком тривалого перебування на сонці можуть бути теплові та сонячні удари, які виникають, коли людина тривалий час перебуває в умовах сильної спеки (тепловий удар) або під прямим сонцем (сонячний удар). Сонячний удар може виникнути при тривалому перебуванні людини на сонці.

Основною причиною теплового удару є перебування в середовищі підвищеної вологості і високої температури, в погано вентильованих приміщеннях. Також причиною порушення теплорегуляції організму може стати щільний одяг, що погано пропускає повітря та вживання алкогольних напоїв.

Найбільшою категорією ризику отримання сонячного і теплового удару є діти і літні люди, а також спортсмени і ті, хто займається фізичною працею на сонці.

Сонячний і тепловий удари мають схожі прояви. Головними симптомами теплового і сонячного ударів є головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, блювання, висока температура до 40 градусів, можуть бути м'язові спазми і біль, розлади зору, кровотеча з носа, галюцинації, втрата свідомості.

Перша допомога при тепловому і сонячному ударі: покласти потерпілого в тінь або прохолодне місце, дати випити багато води, покласти холодний компрес на голову. Якщо є можливість, виміряти температуру і артеріальний тиск.

При сонячному ударі, крім перегріву, також можуть бути опіки шкіри. Якщо шкіра уражена сильно і на ній є пухирці, прикрийте місце опіку сухою стерильною пов'язкою і зверніться до лікаря. Пам'ятайте, що сонячний і тепловий удар - це серйозні випробування для організму.

Якщо постраждалому не стає краще, він без свідомості, у нього порушене дихання або погано прощупується пульс, негайно викликайте невідкладну медичну допомогу або доставте потерпілого до лікарні.

Звичайно, дуже важливо в літній час пам'ятати про профілактику теплового сонячного ударів і робити все для того, щоб уникнути можливих проблем зі здоров'ям. Головне - не допускати перегрівання і втрати води організмом. Обов'язково носити влітку легкий головний убір світлого кольору, на пляжі користуватися парасолькою, пити багато води бажано негазованої, не вживати солодкі шипучі та алкогольні напої. Намагатися не довго перебувати на сонці, з 11 до 16 години краще провести час в затіненому місці.

Обов’язково потрібно слідкувати за самопочуттям дітей, не дозволяти їм надто довго перебувати на сонці і у воді.

Відділ з питань цивільного захисту райдержадміністрації