Сьогодні День хрещення Київської Русі - України

28 липня православні віряни відзначають День хрещення Київської Русі - України і день пам’яті князя Володимира - хрестителя Київської Русі. Це свято є в українському календарі з 2008 року. На державному рівні його встановили з нагоди 1020-річчя хрещення Київської Русі, що, як відомо, відбулося у 988 році.

Хрещення Київської Русі стало видатною подією не тільки в історії церкви, але й в історії нашого народу. Прийняття християнства як державної релігії відіграло величезну роль і в консолідації держави, неабияк сприяло зміцненню авторитету Київської Русі. Саме з хрещенням Русі на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, яка була однією з найбільш потужних, великих і розвинених цивілізаційних складових Європи у Х столітті.

Ми, українці, увібрали у себе ту саму культуру і ті самі цінності одночасно і паралельно з іншими європейськими народами. Сьогодні "на шляху в Європу" нам не треба переінакшувати себе, нам лише треба знову замислитися над власними коріннями, розчистити від сміття та нашарувань те чисте духовне та культурне джерело, яке нас напувало, починаючи з 10 століття.

Малинська районна державна адміністрація вітає всіх з державним святом – Днем хрещення Київської Русі, святом,що живить нашу віру у мир та добро на землі. Бажаємо, щоб це свято примножувало добробут в кожному домі, давало здоров’я на багато мирних і щасливих років. Нехай Господь оберігає наш рідний край та нашу державу!