Відділ з питань цивільного захисту райдержадміністрації інформує

Самовільна вирубка дерев, яка досить поширена на теренах Малинщини, завдає непоправної шкоди не тільки лісовим насадженням, але і навколишньому середовищу.

Величезну шкоду приносять самовільні вирубки дерев в захисних лісосмугах вздовж залізниці. Адже ці лісонасадження захищають земляне полотно від ерозії грунтів, колії від занесення снігом і грунтом під час хуртовин і вітрових стихій та надійно захищають прилегле до колій природне середовище від забруднення внаслідок розливання, розсипання, вивітрювання шкідливих речовин, а також зменшують шумові навантаження та вбирають шкідливі гази, пил, речовини, що виникають у техногенному середовищі територій через які проходять залізниці.

Незаконна вирубка лісу карається адміністративною відповідальністю згідно статті 65 КУпАП України та тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та повне відшкодування заподіяної шкоди лісовому господарству. Тобто незаконно зрубане дерево по вартості збитків майже рівняється 3-5 кубометрам дров.

Вчинення незаконної рубки — справа з неприємними наслідками, як для людини так і для екології.