На часі альтернативні види енергії

01 серпня 2017 року в великій залі адміністрації відбулася нарада з питань альтернативних та відновлювальних видів енергії у рамках Програми стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки за участі заступника директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Забродського Г. О., головного інженера ТОВ «Укренергохолдінг» Ролінського В. М., першого заступника голови райдержадміністрації Кучинського О. П., начальника управління містобудування, архітектури та ЖКГ райдержадміністрації Осадчого О. В.

На нараді обговорено питання щодо необхідності більш швидкого переходу на альтернативні види енергії. Згідно рішення Житомирської обласної ради № 633 «Про внесення змін до Програми стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки», спрямованість якої є на соціально – економічний розвиток, заохочення та стимулювання населення до енерго- і ресурсозбереження, впровадження енергоефективних заходів, використання сонячної енергії як альтернативного джерела електро- та теплопостачання, з обласного бюджету фізичним особам для встановлення та експлуатації приватних сонячних електростанцій, одноразово у межах одного бюджетного року, відшкодовується 20% їх вартості.

Також йшлося про «зелений» тариф, як про спеціальні фінансові умови, що дозволяють домашнім сонячним електростанціям продавати надлишки сонячної енергії в мережу дорожче ніж купувати. Більше того є можливість безкоштовно отримати консультації щодо можливості встановлення, потужності і вартості сонячних станцій.

Впродовж наради неодноразово наголошувалось про те, що альтернативна, а особливо сонячна енергія, є вигідною фінансово для населення, а також незалежною від зовнішніх факторів, адже сонце – найбільше джерело енергії.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном 067-987-40-19, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..