Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

У зв’язку із спалахом АЧС ветеринари радять господарям

Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях. Не допускати вигулу свиней та їх контакту з іншими тваринами. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

Регулярно здійснювати очистку та дезінфекцію приміщень у яких утримуються свині. Обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар. Постійно вести боротьбу з гризунами.

Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.

Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів.

Забій тварин проводити лише після перед забійного клінічного огляду спеціалістом ветеринарної медицини, реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.

Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, стихійних ринках.

При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно звертатись до представників державної служби ветеринарної медицини.

Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.

Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією, що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.