10 листопада відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

Під час засідання комісії обговорювалися критичні ситуації в кількох родинах із числа таких, що вже перебувають на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та під соціальним супроводом РЦСССДМ, і тих, що потрапили у поле зору відповідних органів нещодавно.

Як правило, у таких сім’ях батьки зловживають спиртними напоями, безвідповідально відносяться до виконання батьківських обов’язків, не забезпечують належних умов проживання і виховання дітей, використовують кошти державної допомоги не за призначенням. З метою подолання складних життєвих обставин районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється соціальний супровід відносно таких сімей.

Одним із питань піднятих на комісії – відвідування навчальних закладів неповнолітніми. Причини частих прогулів або й повного систематичного ігнорування школи чи профліцею – це не лише байдужість, відсутність мети й мотивації у самих учнів-підлітків, а й неадекватне бачення батьками (здебільшого мамами, бо такі родини неповні) своєї участі, навчанні й особистісному розвитку власної дитини.

Такі родини перебувають на особливому контролі соціальних служб і правоохоронців, сільських рад і навчально-виховних закладів.