85-ті роковини Голодомору: «Україна пам’ятає, світ визнає»

25 листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років, що став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу. А за жорстокістю перевершив всі відомі людству війни. Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 5, 7, 9 та 10 мільйонів. Але, в будь-якому випадку, мова йде про мільйони безневинних жертв.

За даними сільських та селищних рад в 37 населених пунктах Малинщини від голоду та недоїдання померло 1276 чоловік. Маємо понад 5 тисяч постраждалих земляків, у пам'яті яких Голодомор навіки залишився чорною міткою. Це лише частина жителів району, яких за свідченнями очевидців вдалося відшукати. А скільки ще людей навіки лишилося забутими.

Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління.

Вшанувати пам'ять невинно убієнних односельців зібралися біля меморіалу «Скорботна мати» жителі Недашок, учні місцевої школи, керівники району.

Звертаючись до учасників зібрання, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Сивко зазначив: «Нинішнє, майбутні покоління, ми з вами та наші діти повинні знати ціну хліба, миру, шанувати свою родину, Батьківщину, рідну мову, йти вперед, жити повноцінним життям великої сучасної європейської держави, діяти і прагнути до щасливого майбутнього».

24 листопада жертв Голодомору-геноциду вшанували також у Малині та Чоповичах.