25 грудня стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Одним із завдань акція «16 днів проти насильства» є активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо попередження домашнього насильства.

З цією метою постійно поновлюється міжгалузевий банк даних осіб, що вчинили насильство. На даний момент в ньому перебуває 85 жителів району.   У поточному році до Малинського ВП надійшло 114 звернень для вжиття заходів у зв'язку з насильством в сім'ї. Комісією складено 15 актів з’ясування обставин вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення.

Чергове засідання робочої групи з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми відбулось 24 листопада. Насильство в сім’ї має психологічне та фізичне спрямування і в переважній більшості вчиняється відносно жінок, під особливим контролем перебувають сім’ї, де є неповнолітні діти. Найчастіше причиною сімейних конфліктів стає зловживання алкоголем та безробіття одного членів сім’ї.

З метою усунення ризиків повторної загрози вчинення насильства у даних сім’ях, суб’єктами соціальної роботи з’ясовано обставини вчинення насильства у сім’ях, проведено профілактичну бесіду. Особам, які вчинили насильство у сім’ї, надані рекомендації, зокрема, консультація лікарем-наркологом, утримування від зловживання спиртним, сумлінне виконання батьківських обов’язків стосовно неповнолітніх дітей.