Насіннєвому контролю - 120 років

В Україні першу контрольно-насіннєву лабораторію, яка офіційно застосовувала норми на насіння, було створено в 1897 році Київським товариством заохочення землеробства.

Наприкінці ХІХ століття стало зрозумілим, що належний розвиток сільського господарства починається з рослинництва, а чільне місце в його структурі   належить насінництву та розсадництву.

Існуюча система сортового насінництва складається з таких взаємозв’язаних ланок: виведення державними селекційно-дослідними установами сортів, їх сортовипробування і районування, вирощування і розмноження сортового насіння, забезпечення сортовим насінням суб’єктів сільськогосподарської діяльності, сортовий і насіннєвий контроль.

Насіннєвий контроль - це система заходів контролю за якістю насіння сільськогосподарських культур, яка забезпечує оцінку посівних та врожайних властивостей насіння, є гарантом дотримання стандартних норм якості насіння у виробництві.

На сьогодні насінництво – це комплекс лабораторних, стаціонарних і польових методичних розробок, технологічних прийомів та організаційних заходів, спрямованих на вирощування здорового, типового для даного сорту насіння, що відзначається високими посівними і врожайними якостями, які сформовані в даній грунтово-кліматичній зоні.

У Житомирській області у 2017 році зареєстровано 19 насінгоспів та елітгоспів, які мають право здійснювати реалізацію посівного матеріалу озимих та ярих культур та садивного матеріалу.

На даний час функції контролю в насінництві здійснює Держпродспоживслужба.

25 жовтня 2017 року відкрито оновлену Житомирську обласну фітосанітарну лабораторію, яка підпорядковується ГУ Держпродспоживслужбі. Установа створена з метою проведення повної незалежної лабораторної експертизи рослинної продукції та насіння. Завдяки новому сучасному обладнанню, новітнім технологіям фахівці відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу мають можливість надавати послуги по визначенню схожості, зараженості хворобами, шкідниками, вологості, маси 1000 насінин, засміченості та іншим показникам якості насіння.

Адреса лабораторії м.Житомир, Київське шоссе, 131, 8 поверх.