«Українка Агро» вперше виростила озимий горох у Малинському районі

Господарство «Українка Агро» торік вперше виростила озимий сорт гороху НС Мороз. Зима посівам шкоди не завдала, повідомив агроном Олег Пелипенко. За його словами, новий сорт гороху НС Мороз лише рік тому був внесений до Реєстру сортів рослин України, тож досвіду вирощування його ще немає. На сортодільницях господарства найбільша урожайність сорту становила 43 ц/га.

Підвищенню урожайності озимого гороху сприяє те, що розвиток рослин відбувається за помірних температурних умов, коли міжфазні періоди подовжуються. Збирати урожай озимого гороху НС Мороз, зі слів Олега Пелипенка, можна на 2 тижні раніше від ярого. Зазвичай в Житомирській області це остання декада червня — початок липня.

Всього в «Українка Агро» посіяли 70 га озимого гороху, але через погіршення погодних умов восени не змогли засіяти всю заплановану площу. Тож навесні планується зайняти ще 30 га цим же сортом, щоб можна було порівняти урожайність за різних умов розвитку.