Малинська РДА: нарада з власниками пилорам

На нараді із власниками пилорам, яку 2 лютого 2018 року провів перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Кучинський, мова йшла про вимоги чинного законодавства при здійсненні діяльності лісопереробними підприємствами, а саме: порядку оформлення земельних ділянок, дозволів, використання найманої робочої сили тощо.

Як зазначив Олексій Кучинський, у нашому районі кількість пилорам сягнула за 60. Сьогодні це ті підприємства, які надають робочі місця жителям сіл і селищ та при можливості підтримують соціальні заклади громад. Однак є ряд питань, що стосуються господарської діяльності пилорам. Насамперед, це питання легалізації трудових відносин.

Легальна робота, належним чином оформлені трудові відносини між найманим працівником та роботодавцем - це і лікарняні листки, відпускні нарахування, допомога у разі отримання травми на виробництві, пенсійне забезпечення, належна виплата допомоги по догляду за дитиною. Про це та про розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, говорив головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці в Житомирській області Сивко В.В.

Підприємці мали змогу задати питання та отримати відповіді від начальника юридичного відділу апарату райдержадміністрації та представників відділу у Малинському районі ГУ Держгеокадастру у Житомирській області, Малинської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області.

Підводячи підсумки наради перший заступник голови райдержадміністрації наголосив на тому, що «…райдержадміністрація прагне вибудувати із суб’єктами господарювання паритетні відносини: працюєте на території громади, маєте тут бізнес, то оформіть відповідні документи та платіть податки. Отримані кошти скеруються на виплату заробітної плати вчителям, лікарям, на ремонт доріг, медичне, культурне обслуговування.  Кошти мають надходити в бюджет, а звідти, на розвиток громади, району, цілеспрямовано – на вирішення тієї чи іншої проблеми».