У Малині презентували новий вид кредитування для аграріїв

Не так давно в українському законодавстві з’явилося таке поняття як «аграрна розписка». А якщо точніше: 19 березня 2013 р. набув чинності Закон України «Про аграрні розписки». Саме цим законом для аграріїв було запроваджено новий механізм залучення коштів для ведення агробізнесу – аграрні розписки.

Аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах. За своєю суттю – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором (дистриб'ютором, постачальником товарно-матеріальних ресурсів, зернотрейдером, банком). За аграрною розпискою позичальником може бути особа, яка має право власності на земельну ділянку с/г призначення або право користування земельною ділянкою для здійснення виробництва с/г продукції (мінімальний розмір ділянки погоджується сторонами аграрної розписки).

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

Метою Проекту є покращення доступу до фінансування агросектору. Цей Проект вже реалізується у 8 областях України.

Презентація Проекту «Аграрні розписки в Україні» в Житомирській області стартувала у цьому році. При підтримці обласної державної адміністрації у районах області організовуються навчальні семінари, надаються індивідуальні консультації сільгоспвиробникам. Про застосування на практиці механізму аграрних розписок мали змогу почути, а також отримати відповіді на запитання аграрії Малинського та Радомишльського районів під час тренінгу, який відбувся 9 лютого у великій залі РДА.

Координатор проекту в Житомирській Андрій Черниш зазначив, що аграрні розписки дуже популярні в інших країнах. З його слів кредит під аграрні розписки має ряд переваг, а саме швидкість прийняття рішення Банком (до 5 робочих днів); забезпеченням виступає майбутній врожай; оцінка застави – за рахунок банку; збільшення терміну кредитування, включаючи період зберігання на складі (за подвійними складськими свідоцтвами); для товарних складів – гарантоване надходження майбутнього врожаю, що фіксується в аграрній розписці.

Про підтримку аграріїв державним та обласним бюджетом повідомив заступник начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Леонід Бабич.

Сільгоспвиробників також поінформували про нові підходи та переваги агрострахування, умови кредитування та ознайомили з кредитними пропозиціями.

«Сподіваюся, що впровадження в Україні проекту IFC «Аграрні розписки»   відкриє для сільгоспвиробників нові можливості для розвитку галузі» - зазначив голова Малинської РДА Дмитрій Кисельчук

Довідково: На сьогодні українські аграрії вже оформили 207 аграрних розписок. Інформацію про аграрні розписки можна отримати в управлінні агропромислового розвитку Житомирської ОДА, на веб-сайті державного підприємства «Аграрні реєстри» http://agroregisters.com.ua/ та регіонального представника, зателефонувавши за № 067-2760046,   067-4110676