Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

На Поліській дослідній станції створено 68 сортів картоплі

З часу заснування у 1929 році лабораторії селекції на Поліській дослідній станції ім. О. М. Засухіна створено 68 сортів картоплі, які внесені в Національні Реєстри сортів рослин України.  

Наразі першочерговим завданням селекції картоплі залишається створення столових сортів, переважно ранньостиглих, з високою стійкістю до вірусних хвороб і фітофтори, з добрими якісними показниками, придатних до механізованого вирощування.

Актуальною проблемою також є створення сортів картоплі, придатних для  виробництва чіпсів, картоплі фрі та інших сухих картопляних продуктів.

Значне підвищення ефективності  науково-дослідної та господарської діяльності  Поліської дослідної станції відмічено в період 2016 та 2017 років:

Площа насаджень розсадників добазового та базового насінництва картоплі зросла з 23 га  у 2015 році до 56 га,  селекційні розсадники займали площу 5 га.  У 2017 році вироблено 618 тонн насіннєвого матеріалу картоплі 32 сортів, у тому числі   відібрано 15 тисяч клонів. В розсаднику випробування клонів вироблено  80 т вихідного матеріалу, 185 т супер-супереліти, 163 т супереліти, 197 т еліти.

Окрім цього в селекційних розсадниках вироблено  76 тонн селекційного матеріалу.

У 2017 році до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в  Україні занесено три сорти картоплі: два надранні сорти – «Радомисль» і «Взірець», один середньостиглий сорт – «Предслава».

До  Державного реєстру сортів рослин України  передано сорти картоплі:   «Опілля» (ранній), «Барська біла» (середньоранній), «Володарка» (середньостиглий)

У даний час  у Державному випробуванні  перебувають також високоцінні сорти – «Авангард», «Альянс», «Олександрит», «Базалія».

У 2017 році вперше за весь період функціонування станції  на базі установи запроваджено новітню технологію відтворення оздоровленого в культурі in vitro вихідного матеріалу картоплі для потреб добазового насінництва з вирощуванням польових мінібульб на ізольованому від джерел та переносників вірусних інфекцій розсаднику, розміщеному біля водойми площею 10 га із застосуванням зрошення.

У 2017 році на цій ділянці, площею 1 га вироблено  100 тисяч штук оздоровлених мінібульб 18 сортів картоплі  селекції Інституту картоплярства та ПДС ім. ЗАСУХІНА.

Вироблено 12 тонн оздоровленого матеріалу сортів картоплі.

Сьогодні у сховищах станції зберігається 550 тонн  добазового та базового насіння картоплі.

Поліська дослідна станція має на реалізацію картоплю власної селекції та селекції Інституту картоплярства НААН: 

Вкладення:
Скачати цей файл (картопля.doc)картопля.doc51 Кб