На Малинщині найвищий показник орендної плати за землю становить 14%

Упродовж   трьох годин районна земельна комісія розглянула 18 питань, які стояли на  порядку денному чергового засідання, що відбулося 13 квітня.

Підходити до прийняття рішень не бюрократично, а в кожному випадку індивідуально – єдине завдання, яке ставить перед комісією голова РДА Дмитрій Кисельчук. А тому  кожне питання, яке виносилося на засідання комісії,  попередньо опрацьовано спеціалістами відділу у Малинському районі ГУ Держгеокадастру та управління регіонального розвитку райдержадміністрації. Адже достовірні дані про площі, межі та  конфігурацію земельних ділянок надають можливість прогнозувати використання земель, передбачити надходження, обгрунтовано нарахувати земельний податок, сприяти здійсненню раціональної політики у сфері формування ринку землі.

Ключовими питаннями розгляду земельної комісії стали питання надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою ТОВ «Виробниче підприємство «Полісся», ТОВ «Малинські ресурси» та СВК «Недашківське» - по Недашківській сільській раді, ТОВ «Пегас-Агро», ТОВ «Житомир Агро Транс» та ТОВ «АГРОПРОМРЕСУРС-МАЛИН» - по Владівській сільській раді, ПП «ЗЕМЛІ ПОЛІССЯ», ТОВ «Аграрна група «Полісся» та ТОВ «АГРОДАР-ЖИТОМИР»  -  по Горинській,  Морозівській та Іванівській сільських радах. Тобто ті питання, де на земельні ділянки претендували декілька суб’єктів господарювання. А тому саме  на конкурентних засадах згідно запропонованих пропозицій були визначені орендарі земельних ділянок. У процесі дискусій та тривалих дебатів відсоток орендної плати за землю  склав  12,13 та 14 % в рік, а не 3% як у попередні роки. Такі кроки щодо підвищення орендної плати за землю виступають основою збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

Всі рішення комісією прийняті колегіально з врахуванням думки очільників територіальних громад, які брали участь у засіданні.