У 2018 році День Європи в Україні відзначається 19 травня

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи, запроваджений  указом Президента, "враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію". Основна ідея загальноєвропейського Дня: кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається це свято, і сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

У навчальних та бібліотечних закладах району з нагоди Дня Європи передбачені заходи інформаційного та пізнавального спрямування: вікторини, диспути, тематичні книжкові виставки, конкурси малюнків, зустрічі за «круглим столом».

В  Україні створено мережу Пунктів європейської інформації завдяки впровадженню проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус+). Наразі до мережі долучилися 134 бібліотеки з усіх областей України у тому числі і Малинська центральна районна бібліотека ім. В.Скуратівського.

Пункт європейської інформації на базі Малинської ЦРБ надає широкий доступ до інформаційних ресурсів з питань європейської інтеграції та поширення знань про засади функціонування Європейського Союзу, діяльність керівних інституцій ЄС, відносини між Україною та ЄС, політику європейської інтеграції України тощо.