У третю неділю травня Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій

День вшанування жертв політичних репресій — це не гучна подія, а щорічний національний пам’ятний день.

На думку фахівців, за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Велику кількість із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство.

В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалось не одне покоління людей,  а безіменні поховання жертв репресій розсіяні по всій українській землі.

Традиційно у День пам’яті жертв політичних репресій проходять меморіальні заходи у різних куточках України.

Інформаційно-освітні та патріотично-виховні заходи проведені  в бібліотечних та навчальних закладах  Малинщини.

Згадали репресованих земляків, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу «Скорботна мати» в Недашках. Меморіальний захід відбувся за активної участі учнів місцевої школи, керівництва району та місцевих жителів.