Дмитрій Кисельчук: про реалізацію проектів, ініціатив та перспективи розвитку району

По закінченні навчального року, як правило, одразу розпочинаються роботи по підготовці до нового навчального року

Так, наразі подана на експертизу проектно-кошторисна  документація на капітальний ремонт   приміщення Гранітнянської школи, куди маємо на меті залучити кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Також оголошено конкурс на виготовлення проекту щодо заміни вікон та утеплення  горища Недашківського НВК.

У планах  замінити твердопаливний котел в Луківській ЗОШ І-ІІІ ступенів та провести заміну котлів і ремонт теплотраси в Головківській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Понад 800 тис. грн скеровано на придбання нового  автобуса, який поповнить автобусний парк відділу освіти.

У 2018-2019 навчальному році  для класів інформатики  шкіл району закуповуватиметься комп’ютерна техніка, на що передбачено 540 тисяч гривень. Для покращення  методичної роботи в школах планується придбання оргтехніки.

Освіта має розвиватися і йти в ногу з часом. А тому, акумулюючи кошти державного, обласного та районного бюджетів, а це разом 323 тис. грн. в кожний перший клас до 1 вересня буде придбаний ноутбук, кольоровий принтер та ламінатор.

Одним  із напрямків реформування  освіти  є створення  інклюзивно-ресурсних центрів. В цьому напрямку маємо певні напрацювання. Сесією районної ради затверджений Статут Малинського районного інклюзивно-ресурсного центру. А на черговій сесії, 15 червня, на розгляд депутатів буде винесено питання щодо порядку призначення керівника та працівників даного центру.

У січні  в країні стартувала медична реформа. Чи гарантує вона для мешканців району належне медичне обслуговування?

Розбудова нових амбулаторій в селах – ініціатива Президента України, спрямована на те,  аби  і в  селах отримувати якісні медичні послуги. Працюємо над тим, щоб амбулаторія нового зразка з житлом для лікаря, обладнанням і транспортом з’явиться у Нових Вороб’ях.

На даний час  виготовлено детальний план території під будівництво амбулаторії, проект землеустрою, а також рішенням районної ради як співфінансування до обласного бюджету передбачено 450 тис. грн. на будівництво медзакладу.

Декілька слів про  об’єкти, які подали на конкурс фінансування з ДФРР

Малинською РДА на конкурс проектів і програм, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році, подані проекти: «Капітальний ремонт районного Будинку культури» загальною вартістю понад 12 млн. грн., «Реконструкція приміщення  дошкільного навчального закладу в с. Нові Вороб`ї», вартістю майже 1,5 млн.грн., та проект «Будівництво зовнішніх мереж водопостачання с. Будо-Вороб`ї»,  вартістю більш як 0,5 млн. грн.

У січні голова ОДА Ігор Гундич, перебуваючи з робочою поїздкою на Малинщині,  особисто оглянув районний Будинок культури та запевнив про свою підтримку даного проекту.

Кожен керівник  завжди повинен бачити перспективу

І має планувати розвиток району, виходячи з  проблемних питань, а також можливостей.

Пріоритет номер один – дороги. Вони мають, принаймні, бути такими, щоб безпечно рухався транспорт. Завдячуючи тому, що дороги  загального користування передані на баланс облдержадміністрації, питання ремонту доріг, нарешті, зрушилося з місця. На цьому тижні потужна кампанія «Автомагістраль»  завершує ремонт автошляху Черняхів-Малин-Людвинівка в сусідньому Радомишльському районі і заходить на територію нашого району, де проводитиме ремонтні  роботи до Малина, а потім у напрямку Морозівки.  Експлуатаційне утримання доріг загального користування у районі покладено на дві субпідрядні організації – ТОВ «Лазуріт» та ТОВ «Райагрошляхбуд».

Також важливим залишається питання будівництва  сонячної електростанції  потужністю 10 МВт. ТОВ  «Малин енерджі парк»  планує впровадження даного проекту  орієнтованою вартістю 16 млн.євро на території Головківської сільської ради.

Для збільшення надходжень до районного бюджету районною державною адміністрацією активізована робота по моніторингу  задіяних у сільськогосподарському виробництві земельних часток (паїв). Результатом здорової конкуренції між сільськогосподарськими виробниками, які виявили бажання укласти договір оренди земельного паю, є збільшення відсоткової ставки орендної плати, яка в нашому районі  складає  від 12 до 15%  в рік, а не 3%, як було раніше. Роботу в цьому напрямку буде продовжено.

Поза увагою не може залишатися наша молодь і діти. А тому прийнято рішення  щодо реконструкції у Малинівці приміщення для  спортивного залу, де буде встановлений боксерський ринг.

І найважливіше… Сьогодні держава консультативно й фінансово стимулює прискорення реформи децентралізації. За таких  умов добровільно об’єднані територіальні громади мають усі можливості й ресурси для повноцінного функціонування та розвитку.

На моє бачення і особисте переконання, в районі має бути створена  єдина  Малинська об’єднана, а відтак спроможна  територіальна громада.

За інформацією прес-служби Малинської РДА