Малинське районне управління ГУ ДПСС в Житомирській області рекомендує

На Малинщині, яка здавна щедра на лісові ягоди і гриби, у розпалі сезон збору чорниці – однієї з найулюбленіших лісових ягід.

Плоди чорниці містять вуглеводи, глюкозу, фруктозу, сахарозу, пектин, багато марганцю, міді, бору, титану, хрому. Вони покращують зір, регулюють функціонування травної системи, застосовуються у лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань.

Вживання грибів, як альтернативного джерела білку, пояснюється в першу чергу бажанням людини урізноманітнити свій харчовий раціон.

Та варто пам’ятати, що територія Малинського району зазнала радіаційного впливу внаслідок  Чорнобилької катастрофи. І хоча трагедія сталася понад 30 років тому, не слід втрачати пильності та настороженості щодо можливості забруднення дарів лісу радіоактивними речовинами.

З метою запобігання придбання радіоактивно забруднених дикорослих ягід та грибів Малинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області рекомендує:

– купувати їх лише на організованих ринках, де здійснюється радіологічний контроль продукції;

– вимагати від продавців довідку про вміст радіонуклідів у продукції;

– усім охочим збирати ягоди чорниці, лісові гриби для власного споживання, рекомендуємо перевіряти їх на вміст радіоактивних речовин у лабораторії ветеринарно - санітарної експертизи на ринку, лабораторії МОЗ України (санстанції) та інших лабораторіях;

Зауважуємо, що оцінити рівень радіоактивного забруднення харчових продуктів, в т.ч. дикорослих ягід та грибів, можливо лише за вмістом таких радіоактивних речовин як цезій-137 та стронцій-90, а не рівнями потужності дози радіоактивного випромінювання.

Дбайте про своє здоров’я! Будьте завжди впевнені у якості продукції, що споживаєте.