Про соціальний захист окремих категорій населення району

Відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України передбачено здійснення видатків з місцевого бюджету на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення.

Рішенням 15 сесії Малинської районної ради 7 скликання від 17.03.2017 № 205 затверджено Програму соціальної підтримки учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на 2017-2020 роки.

Пуктом 5 і вищевказаної Програми передбачено захід на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у частині відпуску медикаментів за пільговими рецептами лікарів та надання послуг пільгового зубопротезування.

Відповідно до кошторисних призначень на 2018 рік з обласного бюджету виділено кошти на забезпечення ліками 152,5 тис.грн. та на пільгове зубопротезування 20,8 тис.грн. (в 2017 році було виділено на пільгові рецепти 144,7 тис.грн., а на зубопротезування 48,2 тис.грн.).

Станом на 01.08.2018 року в управлінні праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації на обліку знаходиться 249 осіб віднесених до 1 категорії (в т.ч. 80 осіб - мешканці Чоповицької ОТГ) та 97 осіб віднесених до 2 категорії (в т.ч. 10 осіб - мешканці Чоповицької ОТГ). Разом з тим повідомляємо, що за січень - липень 2018 року забезпечено безоплатними ліками за пільговими рецептами 84 особи на загальну суму 78,7 тис.грн. (з них 27 осіб жителі Чоповицької ОТГ на суму 22,1тис.грн.) та 6 осіб були забезпечені безплатним зубопротезуванням на загальну суму 10,8 тис.грн. ( з них 2 особи жителі Чоповицької ОТГ на суму 4,6 тис.грн.).

Також рішенням обласної ради від 21.12.2017 № 878 затверджено Порядок використання субвенцій з обласного  бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, де пунктом 6 передбаченно, що відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України на відшкодування витрат на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, можуть залучатися кошти місцевих бюджетів, передбачені на реалізацію місцевих програм соціального захисту громадян окремих категорій населення.