Ситуація на ринку праці Малинщини у січні-вересні 2018 року

За інформацією  Малинської міської філії Житомирського обласного центру зайнятості послугами служби зайнятості у січні-вересні 2018 року скористалися 2982 незайняті особи, в т.ч. 1091 отримали статус безробітного  (2017 рік – 1115 осіб, 2016 - 1246), з них 442 - мешканці сільської місцевості.  Цифри свідчать про те, що на ринку праці Малинщини відбувається зменшення зареєстрованого безробіття. Така тенденція спостерігається і загалом по Україні.

Станом на 01 жовтня  на обліку в центрі зайнятості перебувало 456 (2017 р. -498) безробітних громадян Малинщини, з них 213 осіб не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Серед безробітних  понад 60% - жінки,  45% осіб – молодь у віці до 35 років, 43% - з вищою освітою, 53% осіб до звільнення займали робітничі місця, 37 % осіб – посади службовців.

Протягом 9 місяців за направленням служби зайнятості на підприємства, організації, установи відповідно до заявок про наявність вільних робочих місць працевлаштовано 788 осіб   (2017 р. - 729), з яких 202 - жителі району. За цей період  проходили професійне навчання 110 осіб з числа безробітних,  19 - працевлаштовано на новостворені робочі місця з відшкодуванням єдиного соціального внеску роботодавцям. Вцілому в поточному році на компенсацію роботодавцям витрат у розмірі єдиного соціального внеску було профінансовано близько 216 тис.грн.

Середня тривалість пошуку роботи (з моменту реєстрації у службі зайнятості до працевлаштування) склала 84  проти 114 календарних днів торік.

Служба зайнятості не створює робочі місця, а надає допомогу роботодавцям в їх укомплектуванні необхідними працівниками. За період з січня по вересень поточного року 291 роботодавець надав інформацію про 1056 (2017 р. – 996) вільних робочих місць. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість роботодавців, які співпрацювали з центром зайнятості з питання підбору персоналу, збільшилася на 22 %, кількість вакансій, заявлених роботодавцям для укомплектування державною службою зайнятості, збільшилася на 6 %.  Рівень укомплектування вакансій збільшився: становив 72,6 % проти 71,9 % у минулому році. Відсоток роботодавців, чиї вакансії були укомплектовані за сприяння служби зайнятості становить  86,3 %. Кількість вакансій на 1 вересня становила - 107,  у тому числі: для робітників – 77, для службовців – 19 та 11 – найпростіших професій. На одне робоче місце претендували в середньому 3 шукачі роботи, хоч навантаження не рівномірне і якщо в Малині на 1 вакансію 3 претенденти, то в районі співвідношення зареєстрованих безробітних, жителів сільської місцевості та вакансій, що подані роботодавцями району станом на 01.09.2018 року склало 6 осіб.

З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, у січні-вересні 2018 року 54 особи залучені до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. До співпраці долучилися Малинівська, Пиріжківська, Головківська, Скуратівська, Морозівська, Дібрівська, Іванівська сільські ради. Фінансування цих робіт здійснювалося пропорційно рівними частинами за рахунок коштів бюджету  сільських рад та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з якого на оплату праці безробітних було профінансовано близько 88 тис.грн.

За 9 місяців 2018 року  було виплачено близько 8 млн.грн. допомоги по безробіттю 787 безробітним, середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю  у вересні  становив 2 494 грн.

Для стимулювання безробітних до активного пошуку роботи ми використовуємо різні форми. Корисними з цієї точки зору є семінари з техніки пошуку роботи (протягом січня-вересня 2018 р. проведено 97, в них взяли участь 831 особа, з яких 332 - працевлаштовані, 110 скеровані на профнавчання).

Загалом протягом 9 місяців 2018 року різним категоріям населення надано 7476 профорієнтаційних послуг.