На Житомирщині розпочалася кампанія з вакцинації диких тварин проти сказу

6 жовтня із злітної площадки  біля Малина  піднялися три літаки, які упродовж тижня  скидатимуть над лісами та ланами Житомирської області приманки – невеликі пресовані брикети із запахом  м'ясо-кісткового борошна, всередині яких міститься желеподібна капсула з вакциною проти сказу  (на фото).

«Даний препарат повністю безпечний при поїданні домашніми тваринами і не представляє жодної безпеки для довкілля. Однак звертаюся до місцевого населення з проханням не брати брикети в руки та не переносити з місця» - зазначив перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Ігор Волківський, який, безпосередньо, на місці керував початком кампанії з вакцинації.

З планом дій профілактичних заходів ознайомилися також  голова Малинської райдержадміністрації Дмитрій Кисельчук та районний мисливознавець  Сергій Бузенко.

Авіавакцинація  фінансується за кошти державного бюджету  і має на меті звести до мінімуму захворювання на сказ  у дикій природі так, а також зменшення ризику захворювання серед домашніх тварин.

Довідково. Сказ - гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу хворої на сказ тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом. В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах.

Джерелами сказу є дикі тварини, головним чином із сімейства собачих (вовки, лисиці), а також кажани.

У 2018 році у Малинському районі зареєстровано 1 неблагополучний пункт по сказу - у с. Квітневе на подвір’я прийшла хвора лисиця.