Місцеві бюджети суттєво поповнилися за рахунок збільшення орендної плати за землю

У 2018 році в Малинському районі надходження від орендної плати за користування землею юридичних та фізичних осіб зросли  на 56,4% у  порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. А це означає, що місцеві бюджети цьогорік отримали  8201,5 тисяч гривень при планових показниках 6701,5 тисяч гривень.

Як зазначив голова Малинської  РДА Дмитрій Кисельчук: «Ще на початку 2018 року  на території району діяли договори, в яких ставки орендної плати за землю не змінювалися упродовж багатьох років і становили 3-6 %, хоча  земельне законодавство дозволяло їх переглядати. Активізувавши роботу районної земельної комісії, вдалося облікувати землі,  провести аналіз договірних зобов’язань по кожній сільській раді і в підсумку поповнити казну місцевих бюджетів майже  на три мільйони гривень».

Варто зазначити про те, що наразі орендарі  взяли  зобов’язання щодо сплати 14-26%  вартості за оренду земельної частки паю.