СИТУАЦІЯ НА РИНКУ ПРАЦІ МАЛИНЩИНИ У 2018 РОЦІ

За  інформацією  Малинської міської філії  Житомирського обласного центру зайнятості

Послугами служби зайнятості у січні-грудні 2018 року скористалися 2183 незайняті особи, в т.ч. 1302 отримали статус безробітного  (2017 рік – 1310 осіб, 2016 - 1466), з них 517 - мешканці сільської місцевості.  Цифри свідчать про те, що на ринку праці Малинщини відбувається зменшення зареєстрованого безробіття. Така тенденція спостерігається і загалом по Україні.

Станом на 31грудня  на обліку в центрі зайнятості перебувало 397 (2017 р. -421) безробітних громадян Малинщини, з них 171 особа з числа не здатних на рівних конкурувати на ринку праці. Серед безробітних  понад 60% - жінки,  42% осіб – молодь у віці до 35 років, 43% - з вищою освітою, 53% осіб до звільнення займали робітничі місця, 37 % осіб – посади службовців.

Протягом 2018 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 1026 осіб   (2017 р. - 957), з яких 256 - жителі району. За цей період  проходили професійне навчання 170 осіб з числа безробітних,  30 - працевлаштовано на новостворені робочі місця з відшкодуванням єдиного соціального внеску роботодавцям. В цілому в поточному році на компенсацію роботодавцям витрат у розмірі єдиного соціального внеску було профінансовано близько 285 тис.грн.

Середня тривалість пошуку роботи (з моменту реєстрації у службі зайнятості до працевлаштування) склала 128 проти 142 календарних днів торік.

Служба зайнятості не створює робочі місця, а надає допомогу роботодавцям в їх укомплектуванні необхідними працівниками. За період з січня по грудень поточного року 350 роботодавців надали інформацію про 1317 (2017 р. – 1251) вільних робочих місць. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість роботодавців, які співпрацювали з центром зайнятості з питання підбору персоналу, збільшилася на 25 %, кількість вакансій, заявлених роботодавцям для укомплектування державною службою зайнятості, збільшилася на 5 %.  Рівень укомплектування вакансій збільшився: становив 75,2 % проти 74,7 % у минулому році. Відсоток роботодавців, чиї вакансії були укомплектовані за сприяння служби зайнятості становить  88,6 %. Кількість вакансій на 1 січня 2019 року становила - 97,  у тому числі: для робітників – 70, для службовців – 17 та 10 – найпростіших професій. На одне робоче місце претендували в середньому 2 шукачі роботи, хоч навантаження не рівномірне і, якщо в Малині на 1 вакансію 3 претенденти, то в районі співвідношення зареєстрованих безробітних, жителів сільської місцевості та вакансій, що подані роботодавцями району станом на 31.12.2018 року склало 5 осіб.

З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, у січні-грудні 2018 року 62 особи залучені до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. До співпраці долучилися Малинівська, Пиріжківська, Головківська, Скуратівська, Морозівська, Дібрівська, Іванівська сільські ради. Фінансування цих робіт здійснювалося пропорційно рівними частинами за рахунок коштів бюджету  сільських рад та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з якого на оплату праці безробітних було профінансовано близько 103 тис.грн.

За 2018 рік  було виплачено близько 10 млн.грн. допомоги по безробіттю 944 безробітним, середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю  у грудні становив 2 207 грн.

Для стимулювання безробітних до активного пошуку роботи ми використовуємо різні форми. Корисними з цієї точки зору є семінари з техніки пошуку роботи (протягом січня-грудня 2018 р. проведено 164, в них взяли участь 1464 особи, з яких 884 - працевлаштовані, 170 скеровані на профнавчання).

Загалом протягом 2018 року різним категоріям населення надано 9794 профорієнтаційні послуги.