Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Про постачальника електрики постачальником «останньої надії»

Україна завершила підготовку основних документів до запуску лібералізованої моделі роздрібного ринку електроенергії з 1 січня. Всі колишні обленерго розділилися на операторів системи розподілу та постачальників.

Будь-який споживач, який залишився без постачальника або не встиг вчасно укласти договір на покупку електроенергії, має право скористатися послугами постачальника «останньої надії» – але тільки на термін не більше трьох місяців.

За цей період потрібно буде встигнути перейти до іншого електропостачальника. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року № 1023-р постачальником «останньої надії»» визначено Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго».

Постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» здійснюється виключно у таких випадках:

1) банкрутства, ліквідації попереднього електропостачальника;

2) завершення строку дії ліцензії, зупинення або анулювання з постачання електричної енергії споживачам попереднього електропостачальника;

3) невиконання або неналежного виконання електропостачальником Правил ринку, Правил ринку НДН та ВДР, що унеможливило постачання електричної енергії споживачам;

4) не обрання споживачем електропостачальника, зокрема після розірвання (припинення) договору з попереднім електропостачальником;

5) в інших випадках, передбачених Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.

Постачальник «останньої надії» здійснює постачання електричної енергії виключно на підставі договору. При відсутності такого договору електроживлення  об’єктів припиняється.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 грудня 218 року № 1023-р затверджений перелік документів для укладання угоди з постачальником «останньої надії» та визначена ціна на січень місяць 2019 року для кожної територіальної одиниці.

Перелік та зміст документів розміщений на головній сторінці ДНЗД «Укрінтеренерго», контактні дані спеціалістів за телефоном (044) 206-51-06, email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.