Про пільгове медичне обслуговування жителів району, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

Управління праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації  інформує про те, що  29 січня 2019 року відбулося засідання  комісії по  визначенню на конкурсних засадах аптечних та стоматологічних установ району, які будуть здійснювати пільгове медичне обслуговування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в 2019 році.

Переможцями конкурсу і надавачами відповідних послуг по Малинському району визнали:

1.  Малинське стоматологічне об’єднання - надавач послуги безплатного позачергового або пільгового першочергового зубопротезування;
  2.   Приватне підприємство «Нікон» - надавач послуг з безплатного забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування та лікувально-профілактичного.

Відповідно до Порядку використання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого рішенням Житомирської обласної ради від 21 грудня 2017 року № 878 «Про Програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2017-2021 роки» укладено договори з надавачами послуг та з 01.02.2019 року розпочато відпуск ліків за рецептами лікарів  в  ПП «Нікон» та здійснення безплатного (пільгового) зубопротезування в Малинському стоматологічному об’єднанні.

Отже, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи району, потрібно звернутися до сімейних лікарів, щодо отримання рецептів на пільговий відпуск медикаментів, а щодо зубопротезування безпосередньо в Малинське стоматоб’єднання.

Разом з тим повідомляємо, що пільги на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та позачергове (першочергове) зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається Міністерством охорони здоров’я України) надаються постраждалим громадянам відповідно до статей 20, 21, 22, 24, 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Без врахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї мають право:

• громадяни, віднесені до категорії 1;
  • громадяни, віднесені до категорії

Відповідно до  Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сімї, затвердженого постановою КМУ від 4 червня 2015 р. № 389 мають право:

• громадяни, віднесені до категорії 3;
  • сім’ї, які мають дитину з інвалідністю, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи;
  • діти, потерпілі від Чорнобильської катастрофи.

Додаткові відомості можна отримати звернувшись до управління праці та соціального захисту населення Малинської РДА за адресою: м.Малин, вул.Тараскіна, б.5, каб.12., або тел. 5-33-18.