15 лютого 2019 року – 30 років від дня виведення військ з Республіки Афганістан

Зустріч бойових побратимів Малинщини, спогади, покладання квітів до памятника воїнам-афганцям, вшанування загиблих хвилиною мовчання – так розпочалися заходи, приурочені  вшануванню учасників бойових дій на території інших держав.

У цей день 30 років тому,  15-го лютого 1989-го року,  було виведено останню колону радянських військ з Афганістану. У цьому збройному конфлікті брали участь понад 100 жителів Малинщини, четверо з яких не повернулися додому, до останнього подиху виконавши свій військовий обов’язок.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Участь у ній взяли 160 тисяч 375 українських військовослужбовців, 3360 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

Воєнні події вже стали історією, а ті, хто там був – ветеранами, учасниками бойових дій. Всі вони – Герої, продемонстрували вірність військовій  присязі та мужність.

В Україні 15 лютого офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву "День вшанування учасників бойових дій на території інших держав". В цей день ми віддаємо данину поваги живим, які пройшли крізь горнило воєнних випробувань та згадуємо і шануємо тих, хто не повернувся.

Також сьогодні, 15 лютого 2019 року,  воїни-інтернаціоналісти спільно з учасниками АТО згадали військові події в районі Дебальцевого, що стали  прикладом високого героїзму добровольчих загонів, солдатів і офіцерів армії, Національної гвардії України.