Ситуація на ринку праці Малинщини у січні-березні 2019 року

За даними Малинської міської філії Житомирського обласного центру зайнятості

Послугами служби зайнятості у січні-березні 2019 року скористались 1361 незайнята особа, в т.ч. 607 мали статус безробітного  (за аналогічний період 2018 р. – 640 осіб, 2017 - 721), з них 227 - мешканці сільської місцевості. Цифри свідчать про те, що на ринку праці Малинщини відбувається зменшення зареєстрованого безробіття. Така тенденція спостерігається і загалом по Україні.

Станом на 31 березня  на обліку в центрі зайнятості перебувало 414 безробітних громадян Малинщини, з них 257 осіб, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці. Серед безробітних  понад 67% - жінки,  42% осіб – молодь у віці до 35 років, 44% - з вищою освітою, 46% осіб до звільнення займали робітничі місця, 39 % осіб – посади службовців.

Протягом І кв. 2019 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 264 особи   (2018 р. - 231), з яких 60 - жителі району. За цей період  проходили професійне навчання 47 осіб з числа безробітних,  10 - працевлаштовано на новостворені робочі місця з відшкодуванням єдиного соціального внеску роботодавцям. В цілому в поточному році на компенсацію роботодавцям витрат у розмірі єдиного соціального внеску було профінансовано близько 77 тис.грн.

Середня тривалість пошуку роботи (з моменту реєстрації у службі зайнятості до працевлаштування) склала 80 проти 84 календарних днів торік.

Служба зайнятості не створює робочі місця, а надає допомогу роботодавцям в їх укомплектуванні необхідними працівниками. За період з січня по березень поточного року 169 (2018 р. – 150)  роботодавців надали інформацію про 397 (2018 р. – 395) вільних робочих місць.  Рівень укомплектування вакансій збільшився: становив 65,0 % проти 57,5 % у минулому році. Відсоток роботодавців, чиї вакансії були укомплектовані за сприяння служби зайнятості становить  78,7 %. Кількість вакансій на 1 квітня 2019 року становила - 106,  у тому числі: для робітників – 64, для службовців – 29 та 13 – найпростіших професій. Кількість претендентів на 1 вакансію – 4 особи.

З метою збереження та відтворення мотивації до праці, забезпечення тимчасової зайнятості, поліпшення матеріального становища безробітних, у січні-березні 2019 року 26 осіб залучені до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. До співпраці долучилися Пиріжківська, Головківська, сільські ради. Фінансування цих робіт здійснювалося пропорційно рівними частинами за рахунок коштів бюджету  сільських рад та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з якого на оплату праці безробітних було профінансовано 7,0 тис.грн.

За січень-березень 2019 року  було виплачено більше 2,5 млн.грн. допомоги по безробіттю 438 безробітним, середньомісячний розмір виплаченої допомоги по безробіттю  у березні становив 3 548 грн.

Для стимулювання безробітних до активного пошуку роботи ми використовуємо різні форми. Корисними з цієї точки зору є семінари з техніки пошуку роботи (протягом січня-березня 2019 р. проведено 43, учасниками яких були 377 осіб, з них 67 - працевлаштовані, 47 -  скеровані на профнавчання).

Загалом протягом І кв.2019 року різним категоріям населення надано 2677 профорієнтаційних послуг.