23 травня – день вшанування борців за волю України

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

Сьогодні – це свято не лише данина пам’яті минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму, а й день шани новітніх героїв, які відстоюють соборність і незалежність нашої Батьківщини.

Українських вояків — борців за волю України різних поколінь — сьогодні вшанують під час проведення тематичних заходів у навчальних та бібліотечних закладах району.