Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Американський білий метелик – небезпечний карантинний шкідник

Останнім часом в Україні відбувається активне поширення одного з карантинних обєктів - Американського білого метелика, який  пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Найбільш улюбленими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня.

 Основна ознака пошкодження - наявність на деревах павутинних гнізд.

Американський білий метелик — білосніжний, з шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Період льоту триває 20-30 днів, масовий літ 11-14 днів. Самки живуть весною 2-11 діб, влітку в середньому 6 діб. Самці живуть 1-4 доби. Метелики не живляться. Літ генерації, яка перезимувала, відбувається в травні, літньої- в кінці липня- на початку серпня. Через 1-2 години після спарювання самка на нижній бік листків відкладає яйця. Плодючість самки 200-2000 яєць, в середньому 450. Через 1-2 години після відродження гусениця починає живитися і будувати гніздо. Життя гусениць триває 35-45 діб, але за цей час вони встигають завдати непоправної  шкоди рослинам.. Шість-вісім гнізд шкідника на плодовому дереві  здатні повністю його знищити.

Поширюється Американський білий метелик транспортними засобами при перевезенні сільськогосподарської продукції  та промислових вантажів.

Оптимальними строками боротьби з Американським білим метеликом є ​​період появи гусениць 1-3 віку - червень-серпень. Для ліквідації вогнищ і зниження чисельності шкідника необхідно проводити агротехнічні заходи: збір і знищення гусениць і яйцекладок. Гнізда гусені разом з листям акуратно обривають і обрізають, намагаючись не пошкодити самі гілки.

Хімічні препарати проти білого Американського метелика: Хророфос, Ентобактерін, Севін,Рогор С, Дурсбан 480, Карате 050ЕС, Пірінекс 40.