Офіційно про санітарно-хімічні та санітарно-мікробіологічні показники води у річці Ірша

Малинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує про те, що з метою дотримання вимог санітарного законодавства,  21.08.2019 з річки Ірша в  селі Гамарня навпроти будинку 2а, що  по вулиці Набережній, відібрані проби води на санітарно-хімічні та санітарно-мікробіологічні-показники.

Відповідно  результатів лабораторних досліджень Малинського МРВ ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України" виявлено невідповідність питної води вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»:

- по санітарно-мікробіологічних показниках  - перевищення вмісту лактозопозитивних кишкових паличок, що становить 240000 в дм3, при нормі 5000 в дм3.

- по санітарно - хімічних показниках -  по біологічному споживанню кисню (БСК-5), становить 6,4 при нормативі не більше 6,0 мгО2/дм3.

З метою недопущення ускладнення санітарно - епідеміологічної ситуації Малинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирському районі рекомендує утримуватися від купання в річці Ірша до покращення якості води.