З 1 жовтня в магазинах не можна розплачуватися монетами дрібних номіналів

Монети 1, 2 і 5 копійок з 1 жовтня 2019 року  перестали бути платіжним засобом в Україні і будуть поступово вилучатися з готівкового обігу.

До 30 вересня наступного року включно їх можна обміняти в усіх відділеннях українських банків. Упродовж трьох років з дати вилучення з обігу — до 30 вересня 2022 року включно — у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Вилучені з обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок будуть утилізовані Національним банком через знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

В Нацбанку відзначають, що монети номіналами 1, 2 та 5 копійок майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги. Крім цього, вартість їх виготовлення значно перевищує номінальну. Держава зможе економити понад 90 млн гривень на рік завдяки зменшенню витрат Національного банку на їхнє виготовлення та оброблення. Заклади торгівлі, громадського харчування, транспорту та банки також не витрачатимуть кошти на інкасацію та обробку монет.

З обігу також поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом. Монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше.