« Я щасливий, що прилучився до вічного джерела духовності…» - до 80 – річчя Василя Скуратівського

2019 рік на Малинщині оголошено роком відомого етнографа, письменника, журналіста Василя Скуратівського. В  самому серці поліської сторони, в  селі Скурати,  народився він,  щоб оспівати  цей неповторний край. Ми низько вклоняємося пам'яті Василя Скуратівського за той внесок, який він зробив для збереження та відродження  культури українського народу.

25 жовтня 2019 року в день народження  нашого земляка Василя Скуратівського в  КЗ «Центральна  районна бібліотека ім.В.Скуратівського»  зібралися  поціновувачі його творчості, щоб ще раз прозвучало дороге нашому краю ім’я.

До  «Василевої  світлиці» на гостину  завітало багато гостей – Михайло Савелійович Левковець – голова  Малинської районної ради, Галина Олійник – етнограф з міста Києва, місцеві поети – Василь Сташук, Віктор Михайленко, Володимир Олексієнко, Наталія Єфименко, Ольга Гура, учні Малинівської ЗОШ зі своїм вчителем Іриною Власенко, фольклорно- етнографічний колектив «Калина» села  Баранівка, клубні та бібліотечні працівники району. Під час зустрічі  не могли не згадати про його «Берегиню», яку  присвятив своїй матері Мотрі Антонівні, про перлини народної культури, які усе своє земне життя невтомно вишукував та зберігав.

11 років, в день народження Василя Тимофійовича, оголошуються підсумки  конкурсу  народознавчої роботи бібліотек району «Малинщина моя – Берегине моя». Відзнаку  цього року отримала бібліотекар Малинівської бібліотеки Алла Котлубовська.

Затишну атмосферу додала виставка – інсталяція «Україна – його вічна Берегиня», яка повертає нас до збереження отої багатовікової культури нашого народу, дає можливість напитись із її прозорих джерел, що живлять наш дух, зберегти ці символи людського духу від забуття, адже такою була мета життя Василя Скуратівського.