З 25 жовтня 2019 року Національний банк ввів у обіг банкноту нового найвищого номіналу 1 000 гривень.

Очікується, що введення в обіг нової банкноти зробить розрахунки для громадян і бізнесу зручнішими, сприятиме зменшенню операційних витрат банківських установ і витрат на інкасацію. Це дозволить зекономити витрати Національного банку на друкування, зберігання, оброблення та перевезення банкнот.

Основний малюнок лицьової сторони — портрет Володимира Вернадського, видатного українського науковця, засновника і першого президента Української академії.

Основний малюнок зворотньої сторони — Президія Національної академії наук України.

Володимир Вернадський прославився на весь світ як непересічний філософ, мислитель світового рівня, природознавець, засновник цілої низки нових галузей світової науки — геохімії, біогеохімії, радіогеології.

Крім того, Володимир Вернадський був засновником Національної бібліотеки Української держави в Києві, Радієвого інституту, Біогеохімічної лабораторії, Лабораторії з вивчення радіоактивних мінералів, Відділу живої речовини та співзасновником Ради з вивчення продуктивних сил. Був обраний членом-кореспондентом Британської асоціації розвитку наук.

Робота над оформленням банкноти тривала трохи більше одного року. Також за цей час була вироблена її система захисту, опрацьовані логістичні питання.

На банкноті номіналом 1000 гривень зразка 2019 року стоятиме підпис чинного Голови Національного банку України Якова Смолія.