Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Малинській районній державній адміністрації

              12 листопада в малому залі Малинської райдержадміністрації відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Малинській районній державній адміністрації за участю керівників та єгерських служб мисливських господарств, спеціалістів Малинського РУ ГУ ДПСС в Житомирській області та Малинської райветлікарні.  Розглянуто питання посилення заходів по недопущенню занесення збудника африканської чуми свиней  на територію Малинського  району та  проведення заходів по боротьбі зі сказом тварин  на території Малинського  району.

 

   Начальником Малинського РУ ГУ Держпродспоживслужби в  Житомирській області Гвоздецьким В.Ф. проінформовано присутніх про ситуацію щодо африканської чуми свиней: з початку року вже за реєстровано 48 випадки (31 - домашні,11 - дикі, 6 - інфіковані об’єкти) захворювання свиней на АЧС. На Малинщині на даний час випадків АЧС не зареєстровано.

Вірус АЧС переноситься  внаслідок несанкціонованого перевозу інфікованих тварин та продукції свинарства, що не пройшла термообробку (у м’ясі від хворих тварин вірус зберігається 155 днів, копченій шинці – до 5 міс.), разом з зараженими кормами або з інфікованими дикими тваринами.

Щодо сказу тварин, то у 2019 році на Малинщині виявлено один випадок у с. Нянівка.

 З початку 2019 року вакциновано проти сказу 5625 гол., в т.ч. ВРХ - 1505 гол., собак - 2319 гол., котів - 1801 гол. Вакцинація тварин проти сказу продовжується.

З 06.09.2019 по 13.09.2019 на території Малинського району було проведено пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних  тварин проти сказу на площі 1406 км2, з розрахунку - на 1 км? по 25 доз вакцини.

    Враховуючи ситуацію, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Малинській  районній державній адміністрації  вирішила рекомендувати:

        -  Малинському РУ ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області ( Гвоздецький В.Ф.) забезпечити проведення 100%-ї вакцинації та ревакцинації свиней  проти класичної чуми в господарствах усіх форм власності; забезпечити здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю при переміщенні тварин та продукції з них та контролю за роботою свиноферм у «закритому режимі»;  разом з відповідними службами району, сільськими та селищними головами постійно вживати вичерпних заходів  щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження; забезпечити інформування населення в ЗМІ, через листівки про ситуацію щодо АЧС і оперативного реагування у випадках виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

     -  Керівникам мисливських господарств забезпечити щоденне обстеження єгерською службою мисливських угідь на предмет виявлення хворих чи загиблих диких тварин, а у випадках виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин негайно повідомляти службу ветеринарної медицини; здійснювати контроль за переміщенням диких кабанів на території мисливських угідь району, та з метою зменшення міграцій проводити їх підгодівлю; забезпечити дотримання вимог біобезпеки під час полювання та/або під час проведення будь – яких інших заходів, пов'язаних із відстрілом та вилученням диких тварин (або виявлення їх решток) із природного середовища; використовувати туші впольованих диких кабанів лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС; в разі необхідності забезпечити відстріл диких кабанів для проведення лабораторних моніторингових досліджень; в  період з 12.11.2019 по 16.12.2019 року провести відстріл лисиць в мисливських угіддях,  із розрахунку 4 лисиці на 100 км2 території угідь та доставити їх у Малинську райветлікарню для проведення  відбору біологічного матеріалу для лабораторного дослідження на ефективність пероральної вакцинації; забезпечити проведення заходів щодо регулювання чисельності хижих і шкідливих тварин, особливо  лисиць. На виконання ст. 30 ЗУ "Про мисливське господарство та полювання" забезпечити  відстріл бродячих  собак і котів у мисливських угіддях, поза межами населених пунктів.                                     

    -  Сільським та селищним головам не допускати реалізацію живих тварин та продукції тваринного походження в місцях стихійної торгівлі; сприяти службі ветеринарної медицини в проведенні вакцинопрофілактики свинопоголів’я проти АЧС в особистих селянських господарствах; при виявлені  фактів загибелі свиней терміново  ставити  до  відома  спеціалістів  ветеринарної  медицини за телефоном 5-15-53; провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики даного захворювання, а саме:

- не утримувати диких кабанів в домашніх умовах;

- утримувати свиней у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

- забезпечувати закритий режим роботи господарства;

- у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин - невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

- утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець,або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

- в разі виявлення трупів диких свиней для недопущення розповсюдження інфекції заборонено підходити близько до них, торкатися та проводити їх  переміщення, терміново повідомляти державну ветеринарну службу району за телефоном 5-15-53.                                                                        

    -  Малинському ВП Коростишівського ВП ГУНП України в Житомирській області (Магалецький В.Ю.) в межах компетенції вживати заходів до запобігання торгівлі тваринами, сировиною та продуктами харчування тваринного походження у невстановлених місцях та на стихійних ринках, незаконного перевезення тварин та м'ясної продукції на автошляхах району.

      - Малинському  МРВ УДСНС України в Житомирській області  (Рощенко О.С.) сприяти службі ветеринарної медицини в проведенні заходів щодо недопущення спалахів захворювання свиней на АЧС на території району.