День пам'яті жертв голодоморів

Геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити українську національну групу, спричинив загибель мільйонів українців під час Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що цього року припадає на 23 листопада.

Комуністична партія злочинно замовчувала факт Голодомору. Моральний обов'язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями — вшановувати пам'ять жертв трагедій, адже вшанування пам`яті жертв Голодомору є запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому.

На території Малинського району  смертність за період 1932-33 років зросла втричі. 1276 чоловік померло від голоду та недоїдання на Малинщині за даними місцевих рад. У пам'яті тисяч постраждалих наших земляків Голодомор навіки залишився чорною міткою.

На Малинщині в День пам'яті жертв голодоморів  відбулися меморіальні заходи із запаленням свічок та покладанням квітів до пам`ятних знаків.

Вшанування пам'яті жертв голодоморів  біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору та репресій.