ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ПІЛЬГ НА ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації інформує, що  з 01 січня 2020 року набрали чинності  зміни, які були внесені до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373.

Відтепер пільговики мають право у будь-який час подати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільги на житлово-комунальні послуги, на відміну від попередньої можливості отримувати готівкові виплати за умови подання відповідної заяви до початку опалювального (тобто до 15 жовтня) або неопалювального (тобто до 15 травня) сезону.

Нагадуємо, що у разі виникнення простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі. Пільговик зобов’язаний повідомляти структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговиків, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення повертаються пільговиком до державного бюджету. У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.