15 лютого українці відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Найбільш  масштабною  та  трагічною  була  війна  в  Республіці  Афганістан  - з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року.  Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. І, навіть, час  не підвладний викреслити з пам’яті   військовослужбовців  той  біль, душевні страждання і втрати…

«Радянсько-афганська війна тривала 3340 днів, набуваючи все більшого розмаху та жорстокіших форм, поширилась по всій країні й втягнула у свою орбіту значні сили. Збройна боротьба з боку радянських військ, що спочатку обмежувалася окремими ударами авіації та рейдовими діями для установлення контролю над важливими об'єктами країни, в подальшому вилилася у систему спеціальних наземних, повітрянодесантних операцій. З боку моджахедів спочатку велися партизанські дії, потім вони почали набирати все більш організованого і масштабного характеру. Незважаючи на абсолютну технічну перевагу радянського контингенту й урядових збройних сил Афганістану, війна перетворилася на затяжну. Моджахеди поступово встановили контроль над більшою частиною країни, за винятком Кабула, деяких великих міст і найбільш важливих комунікацій. Обидві сторони несли величезні втрати. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю». Подвиги учасників  бойових дій – це та  велика і велична правда історії, яку  не  спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі.

На жаль, з року  в рік у бойовому строю  залишається все менше і менше військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані.

Священною є пам'ять  про Ваш героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального обов’язкуСьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою. Вічна пам'ять!

Шануємо живих, ви Герої назавжди!

З повагою,

голова Малинської районної державної адміністрації