Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах

Останнім часом, на Малинщині, випадки спалювання сухого листя  значно збільшились. Зазвичай, переважна більшість цих протиправних дій спостерігається  з боку мешканців на присадибних ділянках у приватному секторі забудови.

Картинки по запросу "картинки пожежа в лісі"

Однак, найбільша шкода від спалювання листя і сухої трави в природних екосистемах: лісах, полях та водних об'єктах. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому,  без доступу кисню, листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Це несе додаткову небезпеку для здоров’я громадян в умовах поширення пневмонії, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Оскільки, спалювання листя, сухої рослинності, відходів, несе загрозу для навколишнього середовища. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема, згідно ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за спалювання листя, трави, бур’яну, гілля деревини, відходів виробництва, побутового сміття передбачено штраф у розмірі 20-80 неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян або 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян-суб’єктів господарської діяльності.

Крім того, за забруднення атмосферного повітря згідно ст. 77 ч.1. Кодексу України про адміністративні правопорушення санкції складають від 10 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За дотриманням правил благоустрою слідкують працівники санітарно-екологічної інспекції області, поліція та лісова охорона, які у випадку  недотримання   - штрафуватимуть порушників.
Закликаємо громадян поважати один одного та берегти здоров'я і природу.

Якщо  ви стали свідком підпалу сухої рослинності або вам відомі особи, що вчинили дане правопорушення   просимо  інформувати на гарячу лінію  Малинської районної державної адміністрації  за телефонами: 5 -32 -00; 5- 11 -48.

В свою чергу, Служба порятунку,  зважаючи на збільшення кількості таких загорянь,  закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

1. Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

2. Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки

3. Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.