На Малинщині обговорили проблеми трудового рабства та шляхи їх вирішення

Світлина від Малинська міська філія Житомирського обласного центру зайнятості.

Торгівля людьми залишається гострим питанням і реальною проблемою для багатьох країн світу, у тому числі й для України. Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня 2013 року  Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

З цього приводу  в малому залі Малинської районної державної адміністрації відбувся Круглий стіл на тему « Трудове рабство - реалії сьогодення»  за участі  заступника голови Малинської РДА Олексія Кучинського, директора центру зайнятості Михайла Противня, завідувача сектору активної підтримки Ганни Кучинської,  старшого інспектора Малинського районного сектору  філії ДУ центру пробації  у Житомирській області  Ірини Сиченко, головного спеціаліста  загально-організаційної роботи  та сімейної політики УПСЗН Ірини Романюк та начальника Малинського бюро безоплатної правової допомоги Олега Алексеєва під час якого присутні  обговорили  питання  протидії торгівлі людьми, тіньової зайнятості  їх  наслідки та шляхи  вирішення.

«Чому важливо бути обізнаним?  Торгівля людьми - одна з найбільш актуальних  проблем  сьогодення. Жертвами сучасних форм рабства  в Україні та світі  щорічно стають  мільйони людей. Окрім  економічних причин, які змушують  шукати  роботу  за кордоном  або  в різних  регіонах  своєї країни, важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є незнання своїх прав, поширення стереотипів,        погодження  на сумнівні  вакансії  з надто привабливими  умовами праці   т.ін.   Один з найдієвіших і найефективніших чинників   протидії торгівлі людьми – проведення  інформаційно-освітної  кампанії.  І сьогодні, у Всесвітній день протидії торгівлі людьми, свій голос до боротьби торгівлею людьми  долучає і служба зайнятості  пропонуючи офіційне працевлаштування не лише в Україні, а і за кордоном, зокрема в Державі   Ізраїль, яке врегульовано  міждержавною Угодою, укладеною  між Кабінетом міністрів України  та Урядом  Держави  Ізраїль. Протоколом визначено, що компетентними органами  для виконання  положень  Угоди  та забезпечення  належної процедури  відбору  українських працівників  для працевлаштування  в Ізраїлі, від України  визначено державну службу зайнятості.»  - зазначив Михайло Противень.

Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, з якими зіткнувся світ, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми для практично всіх соціальних груп населення.  Економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, у тому числі з метою трудової міграції, зростання рівня безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину. «Саме тому з метою упередження та додаткового інформування населення, щороку за ініціативи Житомирського обласного центру зайнятості   фахівці сектору проходять додаткові тренінги на тему: «Виявлення  постраждалих  від торгівлі людьми  та надання їм державної допомоги».    В період карантину ми надаємо психологічну допомогу  через онлайн-консультування за тел. нашої «гарячої» лінії (04133)9-77-73» -зазначила Ганна Кучинська.

Ірина Романюк ознайомила присутніх про те, що з початку року  фахівцями УПСЗН  проводяться комісії  з попередження  торгівлі людьми, і на теренах району таких фактів не виявлено, а все тому, що : «Активізується латентна злочинність -це частина злочинності, яка складається зі злочинів, що фактично були вчинені, але не отримали відображення у офіційній загальнонаціональній кримінально-правовій статистиці. Існування латентної злочинності сприяє формуванню невірного уявлення про реальну суспільну небезпечність і масштаби злочинності та призводить  до похибок у прогнозуванні злочинності,  отриманні  підтвердженого факту злочину  та наданні вчасної кваліфікованої юридичної допомоги » -продовжив діалог Олег  Алексеєв.

«Зі службою зайнятості ми співпрацюємо досить давно і дуже приємно, що в ситуації   легального працевлаштування з нашими   «підопічними» працюють сертифіковані тренери, а фахівці центру зайнятості   не стоять  осторонь, і намагаються докласти зусилля  аби працевлаштувати  та попередити трудове рабство »- зазначила Ірина Сиченко.

Підводячи підсумок, Олексій Кучинський прокоментував: «Українці,   попри  всесвітню пандемію, сьогодні шукають роботу за кордоном — самостійно або через агенції. Інколи вони мають успішні історії пошуку роботи та працевлаштування, однак часто потрапляють в дуже неприємні життєві ситуації, ризикують власним здоров'ям та життям. Тому ми маємо активізувати роботу та об’єднати зусилля у протидії та попередженні торгівлі людьми, консолідувати всі зусилля задля того, щоб   шляхом  інформування та  консультування попередити громадськість  про  наслідки нелегальної зайнятості не тільки в Україні, а і за кордоном. Найкращий шлях у вирішенні даних питань  вбачаю у залученні інвестицій в Малинщину та м.Малин зокрема, для створення підприємств та підтримки вже існуючих з метою збільшення кількості робочих місць з відповідною достойною заробітною платою та  пакетом соціальних послуг».

Завідувач сектору активної підтримки  Г.Кучинська